Jste profesionální či hobby sportovec? A máte zajištěné příjmy pro případ úrazu?

Jste profesionální či hobby sportovec? A máte zajištěné příjmy pro případ úrazu?

Nehody a úrazy se při sportu zkrátka stávají. A to bez ohledu na to, jestli jste profík nebo je sport vaším koníčkem. My pro vás však dokážeme připravit odpovídající pojištění, které vám v těchto těžkých životních situacích opravdu pomůže.

Naší specializací je pojištění sportovců, kteří se věnují vysoce rizikovým sportům, jako jsou motokros, freestyle motokros, enduro, plochá dráha, horolezectví, lední hokej a další. Samozřejmě dokážeme připravit pojištění i pro případ zranění i v ostatních, méně rizikových sportech. Pracujeme i s krytím rizik u sportujících dětí, ani těm se totiž zranění bohužel nevyhýbají.

Co pro vás dokážeme zařídit?

Pojištění si můžete sjednat například proti trvalým následkům, invaliditě, pro případ pobytu v nemocnici nebo denní odškodnění po úrazu. Dovedeme zajistit i bezplatnou – nadstandardní péči u lékařů, kteří patří mezi velké kapacity našeho zdravotnictví.

Ne každá pojišťovna umí krýt následky rizikového sportu, je proto nutné vše správně zvážit a vybrat tu správnou. Rádi uděláme revizi vaší stávající pojistky a případně vytvoříme novou. Postaráme se i o vyřízení veškerých formalit. O veškerou administrativu se postará tým našich asistentek.

Základní parametr výběru:

Rekreační nebo profesionální sportovec

Hlavním a nejzásadnějším faktorem je správné zařazení typu sportovce. Rekreační sportovec provozuje daný sport pro zábavu a pro zvýšení fyzické i psychické kondice. Výkonnostně se pohybuje na nižší než krajské úrovni, nedostává zá své výkony zaplaceno a nemá podepsanou profesionální smlouvu. Patří sem také lidé, kteří sportují příležitostně. To se ovšem netýká rizikových sportů, jako například amatérské motoristické závody do vrchu. Definice profesionálního sportovce je u tuzemských pojišťoven velmi rozličná. Profesionální sportovec je zpravidla registrovaný sportovec na vyšší než krajské úrovni nebo sportovec, který má profesionální smlouvu nebo bere plat za vykonávanou činnost nebo je příjem z této činnosti příjmem (převažujícím) případně se jedná o rizikový popř. extrémní sport.

Rizikové zařazení sportovce

Jednotlivé pojišťovny mají na rozlišení rizikovosti sportu vlastní metodiku. Rizikovost určuje, respektive zvyšuje, cenu a případné limity daného připojištění. Správné zařazení do tzv. rizikové skupiny (RS), která se nemusí odvíjet od povolání nebo zohlednění vůbec (u některých dětských tarifů), opět ve značné míře ovlivňuje plnění – odškodnění pojistné události. Rekreační sportovci jsou zařazeni do rizikových skupin odpovídajících jejich povolání. Je však potřeba zohlednit, zda provozovaný rekreační sport nepatří mezi rizikové nebo extrémní sporty.

Pojištění sportovců nabízí především tyto 4 pojišťovny:

1. Allianz pojišťovna – pojistí zejména rekreační, amatérské a méně rizikové sporty.
2. Kooperativa pojišťovna – Pojišťovna Kooperativa dlouhodobě podporuje sportovce, a díky své komunikaci směrem k veřejnosti je známá svou chytrostí, důvtipem a nadhledem. Pojišťovna nabízí i krytí nejrizikovějších sportů, jako je motokros a freestyle motokros.
3. UNIQA pojišťovna – U UNIQA pojišťovny lze získat pojistné krytí i pro odvětví doposud běžně nepojišťovaná, jako jsou tzv. adrenalinové aktivity – horolezectví, rafting, canyoning, bungee jumping nebo sportovní létání.

Úrazové pojištění profesionálních sportovců (osoby mající sport jako zaměstnání nebo jako hlavní zdroj obživy) lze uzavřít pro případ smrti úrazem a trvalé invaliditě následkem úrazu až do maximální výše pojistného plnění 1,5 milionu korun. Současně by UNIQA hradila pojištěnému odškodné při pobytu v nemocnici až do výše 500 Kč denně. Pro rekreační sportovce a amatéry lze nyní běžně úrazově pojistit sporty se zvýšeným rizikem, které byly doposud z pojištění vyloučeny – například horolezectví (s výjimkou expedičních výprav). Úrazově se mohou zabezpečit i vyznavači nových a moderních odvětví – raftingu, canyoningu, speleologie, HighRopes, HydroSpeed nebo Bungee Jumpingu. Příznivci létání ocení úrazové krytí UNIQA i pro větroně, rogalla, balónové létání nebo parašutismus.

UNIQA je připravena individuálně posoudit jakýkoli požadavek na úrazové krytí v oblasti sportu, který není součástí standardního tarifu.

4. Generali pojišťovna – neposkytuje plnění za události, k nimž dojde v souvislosti s řízením motorového vozidla při automobilových nebo motocyklových soutěžích a při přípravě na ně. Pojišťovna vám není povinná vyplatit pojistné ani v případech, kdy se zúčastníte těchto soutěží nebo přípravy na ně jako spolujezdec, to platí i pro horolezecké sporty, vysokohorskou turistku, lov spojený s jízdou na koni, hloubkové potápění s nutností dýchacího přístroje a při provozování extrémních, tzv. adrenalinových sportů, jako je např. canyoning, sky-surfing, sky-bungee, bungee-jumping, shark-diving, mega-diving, rocket-bungee, heli-skiing (biking), rafting, blackwater-rafting apod. V případě sjednání připojištění extrémních sportů jsou výluky odlišné.

Pojistných podmínek je velké množství a proto nepodceňujte výběr a sestavení pojistné smlouvy. Vycházím i z vlastních rodičovských zkušeností, jelikož můj syn provozuje velmi rizikový sport….

Petr Smolka

Petr Smolka
Petr Smolka
Finanční poradce
Specialista
Pojištění sportovců
left

Potřebujete poradit?Zavoláme Vám zpět.

right
Kdy chcete zavolat
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.