Připojištění auta při cestách do zahraničí

Připojištění auta při cestách do zahraničí

Máte objednanou dovolenou, sjednané cestovní pojištění a přemýšlíte, co ještě zbývá zařídit? Pokud pojedete na dovolenou autem, nezapomeňte na připojištění vašeho auta do zahraničí. Jak nejlépe připojistit auto do zahraničí, když víte, že pro svého „miláčka“ máte sjednané pouze povinné ručení (POV)? Přinášíme vám několik rad a tipů, jak prožít cestování autem v klidu.

Řada lidí si myslí, že cestovní pojištění v sobě zahrnuje také krátkodobé pojištění auta do zahraničí, ale to je velký omyl. Cestovní pojištění v sobě sice obsahuje asistenční služby, ale ty se vztahují pouze na vaši osobu nikoliv na vozidlo.

Některé pojišťovny nabízí zvláštní druh připojištění, které se často označuje jako technická asistence vozidla.

Jedná se o asistenční služby pro případ, že by se vám v průběhu cesty porouchalo auto nebo byste havarovali a potřebovali pomoc se zajištěním servisu nebo odtahem vozidla. Tento druh připojištění se může při cestě do zahraničí hodit, proto je dobré nad ním před cestou zauvažovat.

Asistenční služby povinného ručení

Vaše POV platí kromě České republiky i v převážné části Evropy. Konkrétní státy, které jsou v rámci povinného ručení vašeho vozidla pokryty, naleznete přímo na zelené kartě. Tu obdržíte od své pojišťovny při sjednání pojištění a musíte ji vozit stále s sebou. Většina pojišťoven nabízí k POV zdarma asistenční služby, s limity rozdělenými pro ČR a pro zahraničí. Velmi často se jedná jen o základ a výše limitů není nijak vysoká. Proto je dobré uvažovat o sjednání rozšířených nadstandardních asistenčních služeb, které pojišťovny nabízí jako možnost připojištění. Zde jsou pak limity o poznání vyšší, ale pojištění využijete nejen jako krátkodobé pojištění auta do zahraničí, ale i v rámci cest po ČR. Pojistné se u nich pohybuje cca od 200 Kč do 700 Kč za rok.

Náhradní vozidlo

Další možností připojištění auta do zahraničí, která by se vám mohla hodit, je pojištění náhradního vozidla. Toto připojištění využijete ve chvíli, kdy bude vaše vozidlo nepojízdné, od pojistitele dostanete k dispozici náhradní vozidlo. To můžete využívat po dobu stanovenou v pojistné smlouvě. U některých pojišťoven je zapůjčení náhradního vozidla součástí základních či nadstandardních asistenčních služeb. Limity čerpání jsou stanoveny nejčastěji počtem dnů, po které můžete vozidlo využívat a maximální částkou za denní půjčovné. Od toho se odvíjí i výše ročního pojistného. Územní platnost stanovují pojistné podmínky.

Pojištění zavazadel

Na cestách se vám může hodit i pojištění zavazadel. Konkrétně se jedná o pojištění zavazadel přepravovaných v pojištěném vozidle, které se sjednává např. pro případ poškození či zničení zavazadel při dopravní nehodě, v důsledku živelní události nebo pro případ krádeže při vloupání do vozidla. Vztahuje se na zavazadla umístěná v kufru vozidla nebo ve střešním boxu či nosiči. Určitě se vyplatí, se předem informovat o tom, na co všechno se pojištění vztahuje, protože rozsah a podmínky jsou v tomto případě velice specifické a výluky z pojištění poměrně rozsáhlé. Včasným informováním pak předejdete nepříjemnému překvapení při případném nahlašování pojistné události.
left

Potřebujete poradit?Zavoláme Vám zpět.

right
Kdy chcete zavolat
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.