Jak si v době nastupující ekonomické krize zajistit finance na koupi nemovitosti?

Jak si v době nastupující ekonomické krize zajistit finance na koupi nemovitosti?

Chcete mít jistotu, že vám banka v dnešní složité ekonomické situaci finanční prostředky opravdu poskytne? Hrozí vám ztráta zaměstnání či snížení příjmů v důsledku koronakrize? Chcete předběhnout ostatní zájemce o koupi vybrané nemovitosti? Máme pro vás řešení. Řešení se jmenuje Hypotéka dopředu.

Co to je hypotéka dopředu?

Hypoteční úvěr tzv. „dopředu“ nebo také předschválená hypotéka je hypoteční úvěr schválený pouze na základě doložených příjmů a bez vybrané konkrétní nemovitosti, kterou se chystáte úvěrem financovat. Pro tento typ úvěru se chodí do banky především proto, abyste měli jistotu, že požadovanou výši úvěru skutečně získáte.


Po sjednání hypotéky dopředu se můžete pustit do hledání vysněného domu či bytu. Na hledání vhodné nemovitosti máte časově omezenou dobu, obvykle to bývá jeden rok. Ve chvíli, kdy najdete nemovitost, která odpovídá vašim požadavkům, banka udělá její odhad a z úvěru uvolní příslušné prostředky.

Výhody hypotéky dopředu

Při prodeji nemovitostí často realitní kanceláře upřednostňují klienty, kteří mají financování nemovitosti zajištěné dopředu. Odpadá tak riziko, že by klient peníze od banky nakonec nezískal a k transakci by nedošlo.


Když budete mít od banky předschválenou hypotéku, nehrozí vám propadnutí složené rezervační zálohy. To se může stát v případě, že bez předschváleného úvěru složíte zálohu v realitní kanceláři a od banky hypotéku na nemovitost nedostane.


Předem znáte přesnou výši hypotéky, kterou vám banka poskytne. To vám může usnadnit a také urychlit hledání vhodné nemovitosti.
S hypotékou dopředu si zajistíte sjednání úvěru, který by vám banka v budoucnu nemusela poskytnout. Změníte pracovní poměr – budete ve výpovědní či zkušební době, začnete podnikat, nastoupíte na mateřskou či rodičovskou dovolenou, nebo přijdete o práci úplně.


Zajistíte si úvěrové podmínky, které by se v budoucnu mohly změnit a úvěr by tak už pro vás nebyl dostupný. Například UniCredit Bank aktuálně nabízí novým klientům hypoteční úvěry s maximální výší poměru mezi hypotečním úvěrem a zástavní hodnotou nemovitosti (LTV) 60 %. Jinými slovy, do koupě nové nemovitosti musíte dát 40 % z vlastních zdrojů, zbytek vám poskytne banka.

Jan Moravec

Jan Moravec
Jan Moravec
Hypoteční poradce
Specialista
Hypoteční úvěry
Penze
left

Potřebujete poradit?Zavoláme Vám zpět.

right
Kdy chcete zavolat
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.