Změny zákonných norem, která ovlivní nejen uplatňování úroků

Změny zákonných norem, která ovlivní nejen uplatňování úroků

Vážení obchodní přátelé,

změny zákonných norem, které upravují uplatňování úroků z hypotečních úvěrů jako odčitatelné položky z daní a současně ruší daň z nabytí nemovitosti, dostali svou finální podobu a jsou připraveny k podpisu prezidenta republiky.

Zásadní změny jsme pro vás hrnuli do pár bodů:

1) Zrušení daně z nabytí nemovitých věcí, a to pro všechny vklady do katastru nemovitostí povolené od prosince 2019. Každý povolený vklad do katastru od 1. 12. 2019 je od této daně osvobozen, a pokud byla daň zaplacena, měla by být vrácena.

2) Snížení maximální roční výše zaplacených úroků z nových úvěrů na bydlení uplatněných jako odčitatelná položka do daně z hodnoty 300 000 Kč na 150 000 Kč, a to pro nové úvěry uzavřené již v roce 2021.

3) Lhůta pro osvobození prodeje nemovité věci od daně z příjmu, ve které nemáte bydliště, se prodlužuje z 5 let na 10 let. Závěrem si dovolím krátké doporučení, které nesouvisí pouze s těmito změnami.

Pokud uvažujete o tom, že si vezmete hypoteční úvěr, tak je současná doba optimální, a to hned ze tří důvodů:

1) Nulová daň z nabytí nemovitých věcí, což znamená úsporu 4 % z kupní ceny nemovité věci.

2) Možnost uplatnění úroků z hypotéky do daní až do výše 300 000 Kč za rok.

3) Výše úrokových sazeb jsou na historických minimech. Vážení obchodní přátelé jsme tu stále pro vás, abychom vám poskytli odborné poradenství a podali pomocnou ruku nejen pro výše uvedené.

left

Potřebujete poradit?Zavoláme Vám zpět.

right
Kdy chcete zavolat
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.